1. WorkShop Argentínskeho Tanga ako Tanca: garantka Ana Ventura, Argentínska tanečnica a herečka z Buenos Aires, ktorá v súčasnosti okrem iného vyučuje tanec a herectvo na konzervatóriu v Paríži.

Ďalšími inštruktormi budú Miguel a Mária Sumaria.

Moderátormi a tlmočníkmi budú tanečníci a inštruktori Lenka Lorencovičová a Ondrej Buranský.

Workshop bude orientovaný pre dve úrovne, pre tých čo už Argentínske Tango tancujú a pre tých, ktorí do tajov tohto tanca chcú ešte len vniknúť.


  1. Výstava obrazov Argentínskeho Tanga: autor Miguel Sumaria, Argentínsky akademický grafik a plastik.


Obaja, Ana aj Miguel boli žiakmi a zároveň inštruktormi v CETBA - Univerzity Tanga v Buenos Aires, ktorú založili Gloria a Rodolfo Dinzel, ktorých dielom nie je len systém ako tango tancovať, ale aj to ako tango učiť, čo bol jediný spôsob ako mohlo prežiť svoje ťažké časy. Vďaka nim a ďalšej kope nadšencov prežilo. Gloriu a Rodolfa však prežilo aj ich dielo nielen v tanečníkoch, ale aj na stránkach neoceniteľných kníh, ktoré po sebe zanechali.


  1. Krst slovenského prekladu knihy: Tango Tanec - Improvizácia od spomínaných Los Dinzel. Tanečníci, učitelia učiteľov a autori nadčasového významu. Knihu pre nás spolu s tímom TangoClubu východ preložil Evaristo Ba, podobne ako aj predchádzajúcu knihu Tango Tanec - Úzkostlivé hľadanie slobody.


  1. Toto všetko bude sprevádzané originálnou hudbou tanga 21.ho storočia od autora a bandoneonistu: Juan Carlos Marín, ktorého bude doprevádzať jeden z najlepších súčasných slovenských jazzových gitaristov Pavol Bereza.


Krst slovenského prekladu knihy:

TANGO TANEC - Improvizácia