Mi Tango Miercoles

Moja Tango Streda

Výraz Mi Tango Miercoles vznikol priblžne 26.6.2021, po úspešnom vydaní Slovenského prekladu knihy TANAGO - TANEC - Úzskostlivé hľadanie slobody od Rodolfa a Glorie DINZEL. Prvé výtlačky sa nám podarilo začať doručovať 23.11.2020. Po krátkej prestávke sme začali 11.2.2021 pracovať na preklade ďaľšej z kníh a to TANGO - TANEC - Improviácia. Už preklad prvej krnihy bol dlhý process, dlhší než 6 rokov. Preto sme sa rozhodli prácu na prekladoch zintenzivniť a veríme, že Improvizácia príde z tlačiarnr ešte v roku 2022. Na ďaľšej vtedy poslednej prekladateľnej knihe - Moje Tango od Glorie Inez Varo (Dinzel) sme začali pracovať paralelne, hoc len po malých krôčikoch. Tu vznikol nápad jeden vecer v týždni venovať jednej z jej srán. Nech je preložená aspoň na hrubo .. česať ju treba tak či tak.

Zvolili sme Miercoles (ESP - Streda) ako Mi Tango (Moje Tango)

Takto sa nám to darí už vyše roka, takže s rezervou sa môžete na tento literárny skvost tešiť už v priebehu roku 2024.

Mi Tango Miercoles nám dal vela, často sa trafil presne do témy, ktorú sme pred tým riešili alebo mali riešiť na lekciách a praktikách potom. Preto navrhujeme, aby sme s tradíciou pokračovali. Naša drahá Glória nám viac viet už ako napísala, nenapíše, nevyrozpráva a nezatancuje .. ale to len zdanlivo.

Niekedy nás pohltí a vieme v ňom byt hodiny, niekedy možno len tie 3 povestné minuútyl Aj sekunda je úspech. No keď sa nad ním zamýšlame tak bez strachu z chyby, predsudkov, porovnavani -- proste len ponoriť.

18. novembra 2022 by oslávila 75 narodeniny, A nechajme si ju pri sebe každú stredu. S jej nezabudnuteľným výrazom , slnečnými okuliarmi sedieť v krásnom kresle niekde v kúte , odkiaľ niečo schvaluje, niečim sa nadchne, niečo ju pobúri, niečo odmietne a niečo ju možno ani nezaujíma, ale nech je tam.

Kratšie, možno len myšlienky si píšme tu

23.11.2022 - Opakovanie je matka múdrosti a otec priemyselnej výroby - Ondrej

24.11.2022 - Nech je zorničkou, či večernicou, ideš s ňou aj napriek všetkým slnečným lúčom ako Jeremiah Horrocks v 1639

30.11.2022 Tancuj ako na druhej strane planety

U nás je zvykom na pevných (rovných) nohách stáť a na pleciach niesť všetku ťarchu pod ktorou sa hrbíme.

Na druhej strane planéty je to opačne, to čo nesie tiaž sú nohy - pracuje sa v kolenách a vŕšok je pevný - rovný

Moje Tango v TCVT